Okap kuchenny Cata – jeden z tych 5 modeli może być Twój
Cata to hiszpańska marka, która na rynku funkcjonuje od 1947 roku. Jej nazwa pochodzi od nazwisk rodzin, które założyły firmę: Casals i Tarandelles. Sprawdź, jaki okap kuchenny Cata będzie najlepiej pasował do Twojej kuchni.
Okap kuchenny Cata Clasica
Okapy przyścienne to urządzenia, które montuje się w różnych miejscach w kuchni w zależności od ich rodzaju. Wszystkie łączy jednak wspólna cecha, a mianowicie instalacja ponad płytą grzewczą, gdyż to tam powstaje najwięcej zanieczyszczeń w kuchni. Dzięki skutecznemu okapowi kuchennemu wilgotne opary oraz tłuszcz zostają usunięte z powietrza.
Okap przyścienny Cata Q-7790 to propozycja dla miłośników stylu vintage, angielskiego, rustykalnego oraz loftów. Design, jaki reprezentuje ten okap kuchenny Cata, to połączenie stylu retro z nowoczesnością.
Nawiązania do stylu retro widać już na pierwszy rzut oka, przyciski sterujące to nawiązanie do stylu rustykalnego. Wewnątrz niego czai się natomiast nowa technologia, dzięki której okap ten to nie tylko ładny przedmiot, ale też skuteczne narzędzie do walki z wilgocią w kuchni. Okap Cata może pracować jako wyciąg podłączony do komina lub jako pochłaniacz w obiegu zamkniętym. Wyposażony jest w timer.
Okap kuchenny Cata GC Dual 45
Nie każdy okap trzeba zamontować na ścianie. Niektóre przeznaczone są do montażu wewnątrz szafki wiszącej. Takie rozwiązanie reprezentuje okap kuchenny Cata GC Dual 45.
Decydując się na ten model, zyskujemy dwie rzeczy: dyskretność – okap jest właściwie niewidoczny dla osób postronnych i zajmuje niewiele miejsca oraz czyste powietrze w kuchni. Okap do zabudowy Cata GC Dual 45 mimo niewielkich rozmiarów charakteryzuje wysoka wydajność: 820 m3/h. Oznacza to, że bez obaw możesz użytkować go nawet w większych pomieszczeniach.
Poziom dźwięku na I biegu wynosi jedynie 50 dB, co jest dobrym wynikiem i pozwala cieszyć się gotowaniem i słuchaniem muzyki czy oglądaniem ulubionego programu. Intuicyjne sterowanie sensorowe pozwala szybko zmieniać biegi, których w tym modelu znajdziesz trzy.
Okap kuchenny Cata Goya
Goya to hiszpański malarz z okresu romantyzmu, ale także interesujący model okapu przyściennego. Okap przyścienny Cata Goya występuje w kolorze czarnym i białym oraz w szerokości 70 i 90 cm. Szerokość dobierasz w odniesieniu do szerokości płyty grzewczej, jaką użytkujesz w kuchni.
Okapy przyścienne cieszą się popularnością użytkowników w Polsce i na świecie. Zamontowane między szafkami górnymi ergonomicznie wpisują się w przestrzeń ponad kuchenką. Okap kuchenny Cata Goya wykonany jest z nierdzewnej stali oraz ze szkła hartowanego. To solidne i wytrzymałe materiały, które wytrzymają długie lata, jeśli będziemy odpowiednio dbać o okap.
Seria Goya to okapy wysoce energooszczędne: ich klasa energetyczna to A+. Model wyposażony jest w 5 biegów, co ułatwia precyzyjne dostosowanie prędkości do używanej liczby garnków/patelni w danym momencie. Diody LED jasno i wyraźnie oświetlają kuchenkę i blat wokół niej – gotowanie nad ranem czy w porze wieczornej to z okapem Goya czysta przyjemność.
Okap kuchenny Cata Space
Czasem rozkład kuchni zakłada umiejscowienie kuchenki w jej rogu. W takim miejscu idealnie sprawdzi się okap narożny Cata Space. Możesz wybrać wersję prawą [R] lub lewą [L].
W obydwu przypadkach wymiar dłuższego boku to 90 cm. Ten stalowy egzemplarz nosi przydomek „kosmiczny”, co ma swoje uzasadnienie. Okap Cata Space należy do grupy okapów energooszczędnych. Im w domu więcej urządzeń o wysokiej klasie energetycznej, tym rachunki za prąd są mniejsze.
Kolejną cechą wskazującą na jego wyjątkowość jest wydajność: na IV biegu (intensywnym) wynosi ona aż 800 m3/h. To naprawdę świetny wynik, który z powodzeniem oczyści powietrze nawet w rozległych kuchniach otwartych na duży salon. Eleganckie diody LED, funkcja timera i sterowanie dotykowe sprawiają, że model ten jest wygodny i łatwy w użytkowaniu.
Okap kuchenny Cata z płytą indukcyjną
Okapy blatowe to zupełnie nowe podejście do oczyszczania powietrza w kuchni. Otóż okazuje się, że okap kuchenny może być ukryty w blacie, a dokładniej w samej płycie indukcyjnej!
Na powyższym zdjęciu widzisz płytę indukcyjną, która w środkowej części ma wbudowany okap kuchenny. Efekt jest taki, że wszystkie wilgotne opary są przez niego pochłaniane, zanim jeszcze na dobre uniosą się ponad powierzchnię garnków!
Zalet takiego rozwiązania jest całkiem sporo. Przede wszystkim zyskujemy miejsce na ścianie lub na suficie ponad płytą na inne rzeczy. Zintegrowana z okapem płyta indukcyjna Cata jest dodatkowo energooszczędna (klasa A) i w praktyce w jednym urządzeniu zyskujemy 2 inne (płytę i okap). Poziom dźwięku jest w tym modelu dużo cichszy niż w pozostałych i wynosi na I biegu jedynie 40 dB. To naprawdę bardzo mało.
Z okapu kuchennego Cata wbudowanego w płytę indukcyjną będą zadowoleni użytkownicy, którzy cenią sobie minimalizm, nowoczesność oraz wygodę.
Jeśli w Twoim mieszkaniu lub domu istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania, by zamontować okap w formie wyciągu, czyli cyrkulacji otwartej z podłączeniem do komina wentylacyjnego, polecamy zaopatrzyć się w specjalny zestaw do recyrkulacji, który umożliwi pracę okapu w trybie zamkniętym jako pochłaniacz (z filtrem węglowym).
Jaki okap kuchenny Cata wybrać?
Przede wszystkim wydajny, czyli taki, który usunie z Twojej kuchni wszystkie wilgotne opary i tłuste cząsteczki. Kolejną, równie ważną cechą, jest jego cicha praca: wybieraj okapy, które na I biegu emitują dźwięki poniżej 50 dB. W dalszej kolejności zwróć uwagę na energooszczędność i design, bo to cechy, na które z pewnością zwrócisz uwagę Ty i Twój portfel.