Darmowy e-book: 11 rzeczy, o których warto pamiętać, by okap kuchenny był cichy i wydajny
Wyobraź sobie, że właśnie kończysz budowę domu.
Albo że przed Tobą remont bądź wykończenie nowego mieszkania.
Na podłogach w pokojach masz już zaplanowane drewniane panele lub elegancki parkiet. W kuchni i w łazience snujesz wizję wymarzonych płytek ceramicznych. Łazienka w Twojej głowie jest już w pełni wyposażona, a na ścianach znajduje się wytrzymała glazura. Pomiędzy pomieszczeniami wstawiasz już nowoczesne i funkcjonalne drzwi z najnowszych kolekcji. Ściany są dokładnie pomalowane ekologiczną, niezmywalną farbą. W kuchni montujesz pojemne szafki oraz zabudowujesz sprzęt AGD najwyższej klasy. Piekarnik już pachnie świąteczną pieczenią, w lodówce chłodzi się wino na kolację, a szum zmywarki delikatnie myje gustowną ceramikę.
To teraz wyrzuć wszystkie te wizje do kosza, bo Twojej uwadze umknęła jedna bardzo ważna rzecz: mądre zaplanowanie montażu okapu kuchennego!
Jeśli odpowiednio wcześnie o nim nie pomyślisz, może Cię spotkać przykra niespodzianka. Stracisz czas, pieniądze oraz cierpliwość. Odpowiednie zaplanowanie miejsca, w którym znajdzie się okap w kuchni oraz sposobu jego montażu to dwa niezbędne warunki, by urządzenie to pracowało cicho i wydajnie.
Jedynie 10,8% inwestycji deweloperskich w standardowej ofercie zakłada wykończenie mieszkania pod tzw. klucz. W reszcie przypadków to właściciele mają wpływ na to, jak ostatecznie będzie wyglądało ich mieszkanie.
W roku 2016 natomiast Polacy rozpoczęli 83 000 samodzielnych inwestycji budowlanych, co daje liczbę o 10.000 większą niż jeszcze w 2013 r.
Dlatego, żeby nie stawać przed koniecznością:
- skuwania płytek w kuchni
- dziurawienia ścian
- zrywania podłogi
- demontażu zabudowy kuchennej
- przecinania dachu
Pobierz nasz darmowy e-book: 11 rzeczy, o których warto pamiętać, by okap kuchenny był cichy i wydajny - praktyczny poradnik dla osób przygotowujących kuchnię
Dowiesz się z niego:
- Jaka powinna być grubość wylewki betonowej
- Które miejsce w kuchni jest najlepsze na okap
- Jakie są rodzaje silników w okapach
- Czym charakteryzują się silniki zewnętrzne
- Jak zamontować rurę do okapu
- Do czego stosować rury okrągłe a do czego rury płaskie
- Jaka powinna być długość przewodu wentylacyjnego
- Czy okap na ścianie zewnętrznej to dobry pomysł
- Jaki wpływ na okap ma wysokość stropów
- Jak zamontować okap w bloku
Poradnik został przygotowany przez specjalistów, którzy od 15 lat zajmują się produkcją okapów kuchennych oraz doradzaniem w ich montażu.